مقالاتHuman on ERP
 

نقش ERP در کاهش هزینه عملیات

 

ERP (Enterprise Resource Planning) برنامه ریزی منابع سازمانی یک راه حل سیستمی مبتنی بر فناوری اطلاعات است که منابع سازمان را توسط یک فرآیند یکپارچه، با سرعت و دقت و کیفیت بالا در کنترل مدیران سطوح مختلف سازمان قرار می دهد تا به طور مناسب فرایند برنامه ریزی و عملیات سازمان را مدیریت نمایند.ERP به مشاغل اجازه می دهد تا مدیریت عملیات خود را بهبود بخشیده و در عین حال اطلاعات مورد نیاز کاربران را برای تصمیم گیری سریع تر و آگاه تر به آنها ارائه دهند.

تولید و فروش و توزیع
 

چالش های تولید و فروش و توزیع

 

چالش های تولید و فروش و توزیع یکی از عوامل توسعه تولید ، وجود تقاضا از ناحیه مصرف کننده است.ایجاد تقاضاو تداوم آن دلیلی خواهد بود تا تولید کننده ها و سرمایه گذارها انگیزه لازم جهت سرمایه گذاری در تولید را داشته باشند. متاسفانه در سال های دهه 90 به دلیل افت تولید ناخالصی ملی و تورم بالا، درآمد سرانه در ایران حدود 3/1 کاهش یافته و باعث کوچک شدن سفره مردم گشته است . کاهش درآمد سرانه باعث کاهش تقاضا و به تبع آن صدمه به صنعت تولید کشور شده است. جهت فعال شدن موتور محرکه تولید بایستی درآمد سرانه مردم افزایش و به تبع آن کفه تقاضا سنگین تر شود.

lrfm
 

داده کاوی و خوشه‌بندی مشتریان به روش LRFM در نرم افزار BI شرکت ساپ

 

شناخت هر چه بیشتر مشتری در سازمان های امروزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.درک تفاوت و خوشه بندی مشتریان و تخصیص بهینه منابع به آنها بر اساس ارزشی که برای سازمان ایجاد می کنند از ضروریات مهم سازمانها است.یکی از مدل هایی که در این زمینه می تواند یه سازمانها کمک نماید مدل RFM است که در سال 1994 توسط هوگس Hughes معرفی شد.

نقش erp
 

نقش ERP در بلوغ سازمانی

 

ERP (Enterprice Resource Planning) مدیریت برنامه ریزی منابع،یک راه حل سیستمی مبتنی بر فن آوری اطلاعات است که به سازمانها کمک می کند تا طی یک فرایند یکپارچه منابع سازمان را بهتر مدیریت کنند و تصمیمات لازم را صحیح تر و سریع تر اتخاذ نمایند.
جایزه فروش
 

چرا آیین نامه های جایزه فروش تغییر می کنند؟

 

حتما بارها شنیده اید که فروشندگان و سرپرستان فروش از تغییرات آیین نامه های جایزه فروش (پورسانت) شکایت دارند و اظهار می کنند تا روش محاسبه پورسانت و اجرای آنرا یاد می گیریم مجددا آیین نامه عوض می شود و مشخص نیست این همه تغییرات برای چیست و آیا اصلا لازم است؟

نقش اسمارت فون ها در نرم افزارهای تجاری
 

نقش اسمارت فون ها در نرم افزارهای تجاری

 

شاید اگر چند سال پیش یک نفر به ما می گفت که تلفن همراه به قدری پیشرفته خواهد شد که جای لپ تاپ یا ابزارهای دیجیتالی دیگری را خواهد گرفت، باورش برایمان سخت بود اما در حال حاضر همه چیز تغییر کرده است. دستگاه های اسمارت فون (گوشی هوشمند) و تبلت ها رشد چشم گیری کرده و سرعت تولید این ابزارها هم بسیار بیشتر از قبل شده است.